Up

David Easton, Marshall Watson, Madeline Stuart, Robert Couturier i T. Keller Donovan to kolejni mistrzowie w swoim fachu, czyli w projektowaniu wnętrz. Według statystyk bloga, seria #sekretydesignu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem z waszej strony, co oczywiście bardzo mnie cieszy, także już dziś przedstawiam wam kolejną dawkę ciekawych sztuczek.

#11 SEKRET

54c05a5ec3a57_-_101designersecrets_web24-lgn

 

„Jeśli masz fantastyczną tkaninę, ale wydaje ci się ona zbyt mocna, to sprawdź jej lewą stronę – to może być dobry sposób na nią”

Oczywiście nie zastosujemy tej sztuczki do każdego rodzaju tkaniny, większość cienkich tkanin jak bawełna, satyna czy dzianina, mają tylko jedną stronę, wyjątkiem jest naturalny jedwab, ale ona z obu stron wygląda tak samo. Jedynie te grube tkaniny zasłonowe czy obiciowe mogą mieć dwie strony, np. żakard, wełna, tweed czy flausz. Zazwyczaj jedna strona jest jasna, druga ciemna, więc mamy możliwość wyboru odbicia lustrzanego tkaniny tylko w dwóch wersjach kolorystycznych.

two-sided fabric two-sided fabric two-sided fabric two-sided fabric two-sided fabric

#12 SEKRET

54c05a5ff1817_-_101designersecrets_web30-lgn

„W lampie z dwiema oprawami, lubię używać jednej różowej a drugiej białej żarówki”

Nie wiem jak dla was, ale jak dla mnie to jest nowość! Mowa tutaj oczywiście o jasnoróżowej żarówce, która ma tylko delikatnie dawać poświatę i w połączeniu z białą żarówką będą robiły nastój seksownego i subtelnego pomieszczenia …idealne rozwiązanie w sypialni. (Pytanie czy nasi panowie by to wytrzymali?!)

pink bulb pink interior pink love pink interior

 

#13 SEKRET

54c05a6a117d9_-_51-101designersecrets_stuart-lgn

„Kiedyś kobiety dopasowywały swoje buty do torebek i swoje poduszki do narzuty na łóżko. Pod warunkiem, że nie robisz całego pokoju obitego w jednym wzorze, to nie ujednolicajcie tego! Dużo bardziej szykownie wygląda różnorodność poduszek uszyta z odmiennych tkanin. Nie łącz w pary jakby były na Arce Noego – nic nie wygląda tak przestarzale jak dopasowana para. Wybierz kilka poduszek lub jedną długą poduszkę – nerkę na kanapie.”

No cóż, nic dodać nic ująć. Co prawda parowanie to nie grzech, ale różnorodność jest po prostu ciekawsza i odejmuje lat wnętrzom. Już niejednokrotnie wspominałam, że komplety przeszły do lamusa.

pillows variety pillows variety pillows variety pillows variety kidney pillow

 

#14 SEKRET

54c05a6a447a0_-_52-101designersecrets_couturier-lgn

„Nie jestem pewien czy jadalniane krzesła powinny być wygodne. To zachęca do złej postury i przysypiania… . Jeśli są one trochę niewygodne to wtedy ludzie bardziej przykładają się do konwersacji. Wybieram je tylko z wyglądu.”

Haa! Ciekawe, prawda? Jest w tym dużo racji, więc pamiętajcie o tym kupując swoje krzesła. No i mamy wreszcie wymówkę i argument wybierając te designerskie siedziska.

chairs chairs chairs chairs chairs

#15 SEKRET

54c05a6b8cd50_-_59-101designersecrets_donovan-lgn

„Nigdy nie stawiaj okrągłego stołu w długim, wąskim, prostokątnym pokoju i vice versa – nigdy prostokątny, jadalniany stół w kwadratowym pokoju. Po prostu nie.”

Prosta i logiczna zasada, mogłoby się wydawać, tylko czemu tak rzadko spotykane są okrągłe stoły w naszych wnętrzach? Chociaż to już powoli się zmienia. W ten sposób wykorzystujemy ergonomicznie całe pomieszczenie oraz pokój nie wygląda dziwnie, nieproporcjonalnie. Stół w naturalny sposób wyznacza nam funkcję pokoju, ale jeśli dany pokój ma mieć kilka funkcji to nawet okrągły stół może stanąć w prostokątnym pokoju, o ile pozostała przestrzeń będzie proporcjonalnie rozplanowana. Co zrobić w przypadku prostokątnego i wąskiego pomieszczenia a  tak bardzo podobają się nam okrągłe stoły? Wtedy warto zdecydować się na owalny stół.

table table table table

table

OK.  Na dziś już koniec, to już trzecia część serii #sekretydesignu. Przegapiliście poprzednie, to skaczcie tutaj:

Całą serię #sekretydesignu <== znajdziecie naciskając ten tag!

 

Mooj Concept

Źródła zdjęć: Pinterest

Źródła cytatów: HouseBeautiful.com 

 


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.