Up

Sobota upłynęła mi na realizacji projektów diy, które już dawno czekały na odpowiedni moment. Jeden jeszcze jest w fazie rozwojowej a drugi, tak w między czasie i szybciutki, bo wystarczyła godzinka. Zastanawialiście się kiedyś jak zaoszczędzić na dodatkach do domu? Oto jeden z pomysłów.

Przechadzając się ostatnio po galerii handlowej, wpadłam na chwilkę do sklepu Bed&Breakfast, czyli tytułowy BBHOME. Zachęcona piękną wystawą i bardzo eleganckimi przedmiotami, weszłam mimo, że kompletnie nie miałam na to czasu (nie mogłam się oprzeć). Mają zachwycające produkty, obsługa sklepu też bardzo miła, wszystko byłoby pięknie gdyby nie te ceny. Może to nie jest jakiś mega drogi sklep, ale mimo wszystko wolałabym poczekać na przeceny, zresztą oceńcie sami, jeśli nie znacie tego sklepu i zerknijcie na ich stronę: bbhomeonline.pl

Obeszłam na szybciutko wszystkie półki i moją szczególną uwagę zwrócił świecznik poniżej, mają ich tam całą rodzinę. Głównie dlatego na niego spojrzałam, bo a) oczywiście jest przepiękny i b) mam prawie identyczny w domu …tylko za ułamek ceny.

pol_pm_BBW-Rome-20x25cm-swiecznik-24001_1

Ja swój kupiłam już jakiś czas temu w hipermarkecie Auchan. Mają tam regał z dodatkami do domu, w którym czasami można wyhaczyć niezłe perełki. Niestety „kolekcje” dość często się zmieniają i są to pojedyncze sztuki, więc nie mogę wam obiecać, że coś takiego tam jeszcze znajdziecie. Co ciekawe mój jest jeszcze większy od powyższego z BBHome, bo ma 27 cm średnicy a ich tylko 20 cm, mój kosztował 35 zł a ich 159 zł, jeszcze jakieś pytania?

20150711_140744

Tak, oczywiście zauważyłam brak znaczącego szczegółu! Dlatego też, postanowiłam nadrobić zaległości i zrobić sama ten dekoracyjny pasek, w moim przypadku z miedzianego koloru. Farba w sprayu kosztowała mnie ok. 20 zł (i oczywiście dużo jej jeszcze zostało, więc będzie na inne projekty), także cena końcowa 55 zł jest bardzo umowna i zawyżona. Jakby nie patrzeć, ponad stówkę mam w kieszeni.

Jak tego dokonać?

KROK PO KROKU

Potrzebne ci będą (zdjęcie nr 1):

  1. Farba w sprayu – ja wybrałam w kolorze miedzi;
  2. Taśma malarska – moja ma 30 mm;
  3. Stara gazeta i nożyczki.

20150711_141215-vert

 

(Zdjęcie nr 2) Owinęłam taśmą cały świecznik, możliwie jak najbliżej krawędzi i możliwie prosto! Następnie (zdjęcie nr 3) wycięłam z gazety koło o większej średnicy niż sam świecznik (na oko, nie starajcie się za mocno!) i włożyłam ją do środka, przyciskając ręką od spodu do taśmy. Trochę trzeba pokombinować, ale ten krok jest absolutnie konieczny, żeby nie napryskać do środka. Zwróć uwagę, żeby nie było nawet najmniejszej dziurki, bo spray wszędzie wejdzie. Potem (zdjęcie nr 4) przykleiłam dookoła małe kawałki taśmy – to takie proste odmierzenie docelowej grubości paska. Na koniec (zdjęcie nr 5) owinęłam znowu cały świecznik dookoła taśmą, a powyższe skrawki taśmy wyznaczały mi prostą linię. Poniżej tej taśmy owinęłam pozostałą całość gazetą, przekleiłam te skrawki na gazetę i znowu zwróćcie uwagę, aby nie było żadnych szpar i wygładźcie jeszcze wszystkie nierówności na taśmach, żeby farba nie zaciekała w nie.

MALOWANIE PASKA

20150711_144736-horz

Ustawiłam świecznik na kartonie, wstrząsnęłam puszką (przez 2 min), prysnęłam pierwszą warstwę, po 15 min. można już drugą warstwę. Odczekaj chwilkę i oderwij delikatnie taśmy z gazetami. GOTOWE! Ewentualne zacieki popraw wacikiem z rozpuszczalnikiem.

EFEKT KOŃCOWY?

Oceńcie sami!

20150711_190620 20150711_190136 20150711_190150 20150711_190447

20150711_190814

Oczywiście nie musi to być stricte świecznik! Taki pojemnik może również posłużyć jako wazon, terrarium dla sukulentów czy innych, sezonowych ozdób. 

P.S. Inną opcją na pasek jest wycięcie i przyklejenie taśmy z samoprzylepnego papieru ozdobnego. Musisz tylko idealnie go wymierzyć na końcach, żeby połączenie było jak najmniej widoczne. Pozostaje tylko kwestia trwałości takiej naklejki, ale efekt byłby na pewno również bardzo dobry!

Mooj Concept


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.