Up

[DIY] #XO

by 12 lutego 2016 DIY 6

Walentynki już za chwilkę, jednak o ile fanką samego święta nie jestem to mam swój ulubiony motyw, który stosuję na co dzień. Kto mnie bliżej zna to wie, że często kończę w ten sposób pisanie sms’ów. W tym roku postanowiłam zrobić z niego prześliczną dekorację domu.

Mowa oczywiście o tytułowym #XO – hugs and kisses, czyli uściski i całuski. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że rozpowszechniła stosowanie tego piosenka Beyonce o tym samym tytule. Pochodzi ona z 2013 roku i coś w tych okolicach ja też odkryłam te wdzięczne literki. Znacie? Lubicie? Stosujecie? Włączcie sobie muzyczkę i czytajcie dalej :)

Beyoncé – XO

BEYONCÉ Platinum Edition. Available on iTunes: http://beyonce.lk/itunesplatinum Available on Amazon: http://beyonce.lk/platinumam Box Set includes : 2 New Tracks . 4 New Remixes . 10 Live performances . 2015 Mini Calendar . 2 Photo Books . 17 Music Videos Music video by Beyoncé performing XO.

Skoro coś już tak mocno do Ciebie przylgnęło to czemu by nie zrobić z tego codziennej dekoracji w domu?! Może idealnie pasująca do Walentynek, ale po co się ograniczać, miłości potrzebujemy każdego dnia! Nie wiem jak u Was, ale u mnie to będzie stała dekoracja sypialni. Przekaz miły, ale ze mnie też taka sroczka lubiąca błysk ;)

litery-3d-xo-homedecor-walentynki-moojconcept

KROK PO KROKU

Potrzebujemy:

  1. Litery 3D ze styroduru, które są wycinane za pomocą plotera termicznego, więc możemy zamówić dowolny kształt oraz mamy do wyboru kilka opcji wysokości liter.
  2. Opcjonalnie farba – można zamówić od razu pomalowane litery, ja jednak zdecydowałam się kupić małą puszkę złotej farby do metalu, bo tylko taką znalazłam, która miała wykończenie metaliczne. Poza tym potrzebuję jej do innych projektów diy ;), również cenowo wychodzi dużo taniej.
  3. Klej typu Vicol.
  4. Sypki brokat.
  5. Małe pędzelki, jeden do farby i drugi do kleju.

przybory-diy-xo-moojconcept

Oczywiście wszystkich z tych produktów nie zużyjemy w całości, farby, kleju i brokatu wychodzi dosłownie odrobinę, więc mimo, że zakup tych produktów to około 80 zł to w rzeczywistości koszt wykonania jest co najmniej o połowę mniejszy. Jedyną i lwią część projektu pochłonęły litery 3D, ja wybrałam te o 20 cm wysokości, czyli 12,90 zł/sztukę.

litery-3d-xo-diy-moojconcept

Pomalowałam je jedną warstwą farby i pozostawiłam na dobę do wyschnięcia. Jedna warstwa w zupełności wystarczy, żeby zakryć surowe litery, ale nie potrzebujemy też mocnego koloru, bo on tylko tak dla barwy i tła. Kiedy całość obsypiemy brokatem i coś nie do końca zostanie pokryte to zwyczajnie nie będzie tego widać.

litery-3d-farba-złoto-diy-xo-moojconceptlitery-3d-xo-diy-farba-moojconceptlitery-złoto-farba-xo-diy-moojconcept

Farbą pokrywamy oczywiście front napisu oraz boki. Kiedy farba już wyschnie możemy przystąpić do najprzyjemniejszej części, czyli brokatowania.

litery-xo-klej-diy-moojconcept

Rozprowadzamy pędzelkiem równomiernie klej po całej literce i smarujemy tym pędzelkiem kilka chwil, żeby klej odrobinę podsechł. Literę kładziemy oczywiście na dużej, czystej kartce, żebyśmy mogli nadmiar brokatu przesypać z powrotem do pojemnika. Brokat sypiemy obficie i odczekujemy chwilę, można również przyklepać delikatnie palcem. Następnie stawiamy literę w pionie i strzepujemy nadmiar.

litery-xo-brokat-diy-moojconceptlitery-3d-xo-brokat-diy-moojconcept

Na razie przykleiłam brokat tylko od frontu i jest bardzo ładnie, więc nie wiem czy będzie mi się chciało bawić z obsypywaniem jeszcze boków. Cóż, nieskromnie powiem, że efekt końcowy jest olśniewający :)

xoxo-decor-moojconcept.com xoxo-decor-moojconcept


Taka brokatowa wersja nie jest do końca w Waszym guście? To nic, podsyłam #XO w kilku innych opcjach :)

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest


Projekt niby walentynkowy, jednak ja zachęcam Was do robienia takich drobnych dekoracji nie tylko od okazji, ale po prostu dla siebie i lepszego widoku oraz humoru na co dzień. 

P.S. Dopiero teraz przypomniało mi się, że przecież mój końcowy podpis pod postami również ma w sobie to przesłanie! :) Także przysyłam buziaczki i uściski dla wszystkich moich lubisiów – dużo miłości każdego dnia!!!

Mooj Concept koniec

PODOBA CI SIĘ TEN POST? UDOSTĘPNIJ GO DALEJ I/LUB ZOSTAW KOMENTARZ.

DZIĘKUJĘ!


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.