Up

MOTYWACYJNE WNĘTRZA

by 17 kwietnia 2015 Inspiration 3

Czasem jej nie chcemy, ale częściej nawet nie wiemy jak bardzo jest nam potrzebna. Jak każdy, mamy gorsze i lepsze dni, pytanie co wtedy robimy? Zaszywamy się pod kocem z tabliczką czekolady czy dajemy sobie z liścia przed lustrem i mówimy (do siebie) „ogarnij się”?!

Mowa oczywiście o motywacji, ale spokojnie, nie mam zamiaru prowadzić tu żadnych psychologicznych wywodów. Nie mam takich aspiracji i tym bardziej, rozległej wiedzy w tej dziedzinie.

Temat motywacyjnych dekoracji we wnętrzach narodził się stosunkowo niedawno. Kiedyś ograniczaliśmy się do przyczepiania na lodówkę obrazków, które miały nas inspirować czy obklejania ścian karteczkami post-it z napisem „dasz radę”. Obecnie te pomysły wkroczyły na wyższy poziom wtajemniczenia, nie musimy się ich wstydzić czy zapisywać w pamiętniku swoich złotych myśli. W dobie Chodakowskiej czy Lewandowskiej, które zachęcają nas do ruszenia swoich tyłków z kanapy czy półek w księgarniach uginających się od poradników na każdy możliwy temat, również wnętrza nie pozostały w tyle. Nastała moda na dekoracyjne motywacje w naszych domach, a wszystko ubrane jest w eleganckie ramy i gustowne zdjęcia. Możliwości jest kilka, możemy użyć:

Poniżej podrzucam wam kilka inspirujących zdjęć gotowych wnętrz. Zauważcie, że nie musimy ograniczać się tylko do naszego domowego biura, gdzie zazwyczaj wytężamy mózgi. W zależności od tematu inspiracji możemy go rozmieścić po wszystkich pokojach. Czy to potrzebujemy kopa na dzień dobry to w łazience, czy przed wyjściem z domu to przy drzwiach wejściowych, czy pokój dziecka czy nasza sypialnia, kuchnia, każde miejsce jest dobre na miłe słowo lub fotkę, która zmobilizuje nas do działania.

LUBICIE PREZENTY?

No to mam właśnie dla Was coś specjalnego! Motywacyjne sentencje w wykonaniu Mooj Concept. Każdy plakat jest ciut inny, tak żeby zadowolić jak najwięcej z was, ale można je oczywiście ze sobą łączyć, bo większość do siebie pasuje. Stety, niestety wszystkie są w kształcie kwadratu, bo tak mi się po prostu najbardziej podoba, ale jeśli wam niekoniecznie to macie trzy opcje: albo włożyć je do prostokątnej ramki z dopasowanym passe partout albo poczekać na lepsze czasy a wtedy może stworzę drugą wersję albo spróbować własnych sił i zrobić swoje małe dzieła sztuki. Jak to zrobić? Wszystko znajdziecie we wpisie o Tablicy motywacyjnej DIY.

A teraz oglądajcie, wybierajcie, drukujcie i dekorujcie. Spędziłam nad tym dłuuuugie godziny, więc mam nadzieję, że chociaż jednej osobie przypadnie do gustu, a jeśli ktoś jeszcze ich użyje to już będę zmotywowana na następne 100 lat.

 

Źródła zdjęć: www.pinterest.com


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.