Up

Peter Dunham, Brad Weesner, Rob Southern, Elissa Cullman, Richard Keith Langham, Sallie Giordano, Jan Showers, Ann Wolf, Richard Bories i James Shearron, David Easton, Marshall Watson, Madeline Stuart, Robert Couturier, T. Keller Donovan, Miles Redd, Garrow Kedigian, Myra Hoefer, Martyn Lawrence Bullard, Anthony Baratta, Betsy Burnham, Lindsey Coral Harper, Stephen Shubel, Carey Maloney, Jim Howard, Mary McDonald, Todd Klein, Benjamin Dhong, Athalie Derse, Christina Rottman, David Scott, Vincente Wolf, Alexandra Angle, Ashley Whittaker, David Netto, Barbara Barry, Susan Ferrier, Robert Stilin – jeśli chociaż jedno nazwisko z tych powyżej/poniżej obiło się wam o uszy to wiecie, że są to mistrzowie gatunku! Jeśli nie to nie przejmujcie się tylko uwierzcie na słowo, że Ci projektanci wnętrz doskonale wiedzą co robią i mówią. TOP designers

Wielkich nazwisk, które podziwiam jest oczywiście jeszcze całe mnóstwo, ale na dziś wybrałam właśnie ich, ponieważ to oni zdradzili kilkadziesiąt fantastycznych sekretów dotyczących urządzania i projektowania wnętrz, które mam nadzieję, że otworzą wam oczy, sprawią, że wiele spraw stanie się prostszych i już nie będziecie musieli dłużej zastanawiać się nad poszczególnym wyborem, bo wreszcie będziecie to wiedzieli!

Zapraszam na pierwszą część odkrywania Sekretów Designu.

#1 SEKRET

54c05a5b311ae_-_101designersecrets_web2-lgn

 

„Podczas oglądania jednego z moich pierwszych mieszkań w Nowym Yorku, David Hicks powiedział dyplomatycznie: 'Chłopcze, jeśli masz zamiar pomalować ściany na biało to potrzebujesz obrazów (sztuki).'”

Białe ściany bez niczego na nich są po prostu bez wyrazu, smutne, sprawiają wrażenie pustki.

white walls

#2 SEKRET

54c05a5c2494c_-_101designersecrets_web7-lgn

„Postaw coś na środku pokoju – kanapę, fotel – aby uniknąć wrażenia „parkietu tanecznego”. Pomyśl o tym jako o okazji do pokazania tyłu mebla (zrób coś z tym tyłem).”

Ustawiając meble w pokoju unikajcie rozstawienia ich po wszystkich ścianach i kątach. Postawienie kanapy i foteli naprzeciwko siebie sprzyja konwersacji oraz daje wrażenie przytulności we wnętrzu. Dodatkowym urozmaiceniem na pewno będzie zaskakujący tył mebla – np. inna tkanina czy dekoracyjna forma mebla.

layoutlayout2

#3 SEKRET

54c05a5ca1cdd_-_101designersecrets_web10-lgn

„Nigdy nie wieszaj kinkietu ponad lustrem w łazience – takie cienie wokół twarzy są dla nas niekorzystne. Kinkiety, które są po obu stronach lustra dają światło bardziej prawdziwe i sprzyjające”

Sprzyjające głównie naszej urodzie i bardzo pomocne podczas makijażu – każda kobieta doceni światło padające z boków a nie z góry. Jeśli tylko macie taką możliwość to zdecydowanie warto zainwestować w podwójne kinkiety, bo różnica jest ogromna.

sconces

#4 SEKRET

54c05a5cf3ca6_-_101designersecrets_web12-lgn

„Zamiast relingu na ręczniki, zamontuj na wysokości 170 cm pięć haczyków na ręczniki i odzież”

Relingi są mocno wystające, obijamy się o nie a mieszczą się na nich jeden, raptem dwa ręczniki a z resztą już nie mamy co zrobić, więc kombinujemy. A rozwiązanie jest takie proste – haczyki, które zajmują mało miejsca a są „pojemne”, w przypadku mokrego ręcznika zawsze można rozwiesić na kilku haczykach jednocześnie. Obecnie jest tak duży wybór dekoracyjnych haków, że tylko przebierać w ofertach i stylach.

hooks

#5 SEKRET

54c05a5d5d541_-_101designersecrets_web14-lgn

„Stosujemy regulowane, poziome szklane półki w szafach na obuwie. Pochyłe półki dają 25% więcej przestrzeni oraz szkło jest łatwe do czyszczenia. Ustaw swe buty na przemiennie, prawy obcas do lewego czubka. W ten sposób można szybko ocenić stan obuwia oraz masz prosty przegląd wysokości szpilek i kształtów noska, kiedy wybierasz buty w pośpiechu.”

Taka garderoba to pewnie marzenie nie jednej babeczki, więc kiedy już będziecie mieć szafę z butami to koniecznie pamiętajcie o tej zasadzie, bo to i pięknie wygląda i ułatwia życie.

shoes

Czy któryś sekret był dla was zaskoczeniem/odkryciem? A może zawsze o tym wiedzieliście? Dajcie mi znać co o nich myślicie!

A już niedługo druga porcja porad od światowej sławy designerów …

Całą serię #sekretydesignu <== znajdziecie naciskając ten tag!

Mooj Concept

Źródło zdjęć: Pinterest

Źródło sekretów: HouseBeautiful.com


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.