Up

Następna część sekretów dotyczy spraw, które są na tyle genialne i wydawałoby się logiczne, że aż sami będziecie zdziwieni, że nigdy na to nie wpadliście. Niby szczegóły, które potrafią całkowicie odmienić nasze wnętrza, zaskoczyć lub/i ulepszyć. Wiem, że ciekawość was zżera, także zaczynamy!

#29 SEKRET

54c05a60f05c8_-_101designersecrets_web35-lgn

„Stosuj tapety w nieoczekiwanych miejscach: na suficie w pokoju, w szafie, w przedpokoju i małym wejściu. Świetny wzór czy tekstura w małym wnętrzu może być zdumiewającym zwrotem”

Zdjęcia poniżej mówią same za siebie. Osobiście również uwielbiam tapety, zwłaszcza, że obecnie mamy tak ogromny przekrój cudownych wzorów do wyboru. Ale przede wszystkim tapeta jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku wyżej wymienionych miejsc, ponieważ dodatkowo chroni nasze ściany przed zabrudzeniami, dużo lepiej niż zwykła farba. Tapeta może być swoistym wow faktorem, który robi nam cały wystrój pokoju. Nic dodać nic ująć!

wallpaper wallpaper1 wallpaper2 wallpaper3 wallpaper4 wallpaper5 wallpaper6

# 30 SEKRET

54c05a64b72d0_-_18-101designersecrets_maloney-lgn

„Nie wieszaj luster pomiędzy oknami. Ta przestrzenna pustka odciąga uwagę od widoku. I nie popadaj w przesadę, nie wieszaj luster w każdym pokoju czy nad każdym kominkiem. Lustra to nie są dzieła sztuki a pokój potrzebuje ich.”

Absolutnie zgadzam się z każdym zdaniem. Dodam od siebie jeszcze jeden trick, jeśli nie możesz się zdecydować co wybrać czy obraz czy lustro, to chyba mimo wszystko postawiłabym na obraz, ale oprawiony w ramy z połyskującym szkłem, które przecież również odbija promienie słoneczne a ty masz dwa w jednym – obraz i refleksy.

mirror mirror1 mirror2 mirror3

 

# 31 SEKRET

54c05a69dad0d_-_50-101designersecrets_klein-lgn

„Nie możesz użyć wałka do nakładania farby w wysokim połysku. Skończysz z efektem „pomarańczowej skórki” na ścianach, tekstura której naprawdę byś nie chciał.”

Ileż razy popełniłam ten błąd… no ok, może ze dwa. Cóż, lubię uczyć się na własnych błędach. Co prawda nigdy ścian nie malowałam na wysoki połysk, ale meble zdarzyło mi się. Wystarczy podświetlić i wszystkie nierówności wychodzą jak na tacy. Ale teraz już wiem, że jedyna słuszna metoda to malowanie natryskowe! Amen.

gloss gloss1gloss2

 

#32 SEKRET

54c05a611ff6b_-_101designersecrets_web36-lgn

„Używaj skarbów do codziennych celów. Przeszukujemy szafy klientów i znajdujemy pełno rodzinnych kosztowności jak porcelanowe wazony i kryształów, które są już trochę niemodne. Użyjemy ich do kompletnie zwyczajnych celów – wazon staje się gustownym pojemnikiem na ołówki, kryształowa miska mieści pędzle do makijażu. Daj drugie życie przedmiotom!”

Czyż to nie jest genialne w swojej prostocie?! Po co wydawać kasę na kolejne bibeloty, skoro możemy je podkraść z szafy babci. Apel do was: Uwolnijcie porcelanę i kryształy z gablot! Nie wiem jak wy, ale ja idę jutro na polowania …może niedługo pojawią się tego efekty na blogu.

precious precious1 precious2 precious3 precious4

 

# 33 SEKRET

54c05a620ba16_-_04-101designersecrets_giordano-lgn

„Wybiel swoje podłogi przed bejcowaniem ich, aby uniknąć efektu pasów zebry. Wybielenie podłóg w pierwszej kolejności zabije kolory w ciemniejszych miejscach drewna a potem, przy nakładaniu bejcy wchłonie ją dużo równiej.”

I znów wielki żal, że nie znałam tego tricku kilka lat wcześniej, ponieważ na parterze mamy bejcowaną podłogę i faktycznie te przebarwione pasy mnie denerwują. Co więcej, wątpię żeby jakikolwiek specjalista od podłóg wiedział o tym albo się do tego nie przyznają, bo to przecież dodatkowa robota, ale warto się o to wykłócić przy następnym remoncie! Bo efekt wart jest takiego zachodu!

bleach

 

Widzicie teraz o ile mądrzejsi jesteśmy o kolejne #sekretydesignu! To jeszcze nie koniec, ale zawsze możecie dać znać, który sekret jest waszym faworytem ;)

Całą serię #sekretydesignu <== znajdziecie naciskając ten tag!

Mooj Concept

Źródła zdjęć: Pinterest

Źródła cytatów: HouseBeautiful.com 


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.