Up

Po nijakiej zimie zawsze z utęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki wiosny i już myślami krążymy wokół wakacji. Oto kilka pomysłów na to jak zaprosić wiosnę do naszych wnętrz i zatrzymać letni klimat na dłużej.

Z czym kojarzy się wam wiosna??? Bo mi z kwitnącym i przepięknie pachnącym bzem, z pąkami na drzewach, odświeżającym deszczem, z dłuższymi dniami, z coraz cieplejszymi nocami, ale przede wszystkim z kolorami. Większość kolorowych ubrań mam właśnie wiosenno – letnich, natura otacza nas tysiącami świeżych odcieni, nagle wszyscy się budzą, mają ochotę do działania, uprawiają sporty, a wszystko za sprawą nowej pory roku.

Taki klimat świeżości i radości możemy również uzyskać w naszych domach, wystarczy odrobinę pokombinować, pozmieniać i już możemy się cieszyć zupełnie nowym wnętrzem, bo nawet niewielka zmiana może dać super efekt. Przedstawiam 5 pomysłów na szybką metamorfozę wnętrz:

#1 KOLOR

Czy mamy ochotę na bardziej inwazyjne malowanie ścian, kolorowe meble czy tylko delikatne zmiany dekoracyjne to ważne, aby nie bać się kolorów. Po pierwsze zawsze możemy je zmienić a po drugie, czy wolimy te pastelowe czy mocniejsze odcienie, to zawsze jest to fantastyczny zastrzyk energii.

ombre walls

decor ombre pastels vibrant colors pantone 2015 kolory natury

#2 DEKORACJE

Od kolorowych wieńców po świeczki, latarenki, kwiaty w wazonach, dekoracyjne pompony czy nawet „wakacyjne” lampy, wszystko co nam pasuje do wnętrz i powoduje uśmiech na twarzy jest teraz niezbędne.

wreath citroen wreath wreath pompons nautical decor latarenka lampka

Latarenka i lampa

#3 TEKSTYLIA

Również jednym z prostszych i szybszych za to bardzo efektywnych sposobów jest zmiana poduszek i zasłon, ale mogą to być również ręczniki w łazience, narzuty na łóżko, pościel, pledy czy nawet dywany. Wszystko zależy od waszej fantazji.

zasłony i dywan 6fdfd0de6f722fc4cb5664fa2881811c pościel poduszki pościel

#4 MORSKIE KLIMATY

Jak już na pewno zauważyliście na poprzednich zdjęciach często przewijał się morski motyw. Kojarzy on się głównie z wszelkimi kotwicami, muszlami, linami, koralowcami, pasiastymi wzorami oraz dominują złamane kolory bieli, piaskowe beże i nieodzowne granaty. Ten motyw od wielu lat powraca w letnich trendach i jestem przekonana, że zawsze tak będzie, także spokojnie można zainwestować w kilka gustownych dodatków.

kotwica lina salon zasłona lina ozdobna poduchy

Poduszki

#5 GLOBTROTER

Jeśli podróżujecie po całym świecie i zdarza się wam przywieźć jakieś pamiątki to teraz jest idealny moment, żeby je wyciągnąć, zrobić z nich użytek i jak najlepiej wyeksponować. Oto kilka oryginalnych pomysłów:

naszyjnik obrazki galeria kosze talerze

Źródła zdjęć: https://pl.pinterest.com/MoojConcept/

xoxo


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.