Up

[MOOJ FAV] LUSTRA SUNBURST

by 22 września 2015 Concept 2

Kocham i podziwiam tego kto wynalazł lustra! A że było to w średniowieczu, to raczej ciężko konkretnie określić?! Mniejsza o to, liczy się efekt. Uwielbiam lustra w każdej postaci, ale moje serducho najmocniej bije na widok luster typu Sunburst. Choruję na takie od kilku lat i nie zanosi się, żeby mi się odwidziało. Czas zrealizować marzenia, pomożecie mi wybrać?

Lustra są jak biżuteria dla naszych wnętrz. Nie tylko dodają blasku, ale przede wszystkim zdobią. Chociaż nie jestem zwolennikiem wieszania luster w każdym pomieszczeniu, to są miejsca, w których aż się prosi, żeby to zrobić. Dodatkowo powieszone w odpowiednim miejscu, potrafią rozświetlić i powiększyć pokój. Piękne z pożytecznym, także nie bójcie się luster, to nasi sprzymierzeńcy.

Lustra typu Sunburst zazwyczaj są w okrągłym, rzadziej owalnym kształcie, ale nie każde okrągłe czy owalne lustro jest sunburstem. Szczerze wyznam, że nie wiem czy jest jakiś polski odpowiednik słowa sunburst, a przecież nie będę pisała o „lustrze w kształcie słoneczka wybuchającego zza chmury” :P, także zostaję przy anglojęzycznej wersji. Jeśli wy znacie poprawną i zgrabną, polską wersję tego słowa to proszę, poprawcie mnie! Jak sama nazwa wskazuje, jest związek ze słońcem i czymś wybuchowym, szałowym i takie mam właśnie odczucia co do tych luster. Sunbursty podbijają internety od kilku dobrych lat, więc na pewno nie jest to chwilowa moda.

Wy też tak macie, że coś wam się mega podoba, ale nie kupujecie od razu tylko czekacie i sprawdzacie czy oby na pewno to nie jest chwilowe zauroczenie!? 

Mamy z mężem takie powiedzonko, jak widzimy jakiś nowy model samochodu, mega nam się podoba, oczywiście cena zabija, to mówimy sobie „poczekamy aż stanieją” ;) a za rok wchodzą jeszcze nowsze i ładniejsze. Problem w tym, że lutra nie tanieją, ok można trafić na jakąś promocję, ale to nie tak jak z samochodami czy elektroniką, one się nie starzeją. Zwłaszcza te pięknie wykonane, bardzo ozdobne z porządnych materiałów, zawsze będą w cenie, które a nóż okażą się (za 100 lat) niezłą inwestycją. A już na pewno będą drogocenną pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Może zbyt górnolotnie poleciałam, ale jakoś trzeba sobie usprawiedliwić zakupy!

Przedział cenowy takich luster jest dość duży, od kilkuset złotych po kilka tysięcy. Zależy ona oczywiście od wielkości takiego lustra, użytych materiałów i ich ilości. Lustra mogą być skromne lub wręcz pałacowe, więc cena też jest adekwatna. Cudowną sprawą jest, że takie lustra można dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego, od rustykalnego po klasyczne czy nowoczesne. Ogromnym minusem jest ich dostępność, mam wrażenie, że w Polsce są zupełnie nie spotykane, nie popularne? A jak już coś jest to ceny są wręcz chore. Wybaczcie, nie jestem patriotką zakupową, wolę zamówić z drugiego końca świata a i tak taniej mi wyjdzie. Całe szczęście świat nie jest taki wielki jakby się wydawał i są sklepy internetowe, które wysyłają bezpośrednio do Polski. Pozostaje kwestia reklamacji czy zwrotu, ale coś za coś, dreszczyk emocji też jest w życiu potrzebny ;).

Pech chciał, że mi się oczywiście podobają lustra z wyższej półki cenowej. No cóż, łatwiej mnie wyżywić i ubrać niż urządzić pokoje. Także jeśli wydatek ma być tak czy siak duży, to przynajmniej muszę być go w 100% pewna. Poniżej możecie zobaczyć słoneczka, które są absolutnie moimi faworytami i w tym ta jedna perełka, która chyba już niedługo zagości w naszym domu.
[MOOJ FAV]

1234567

Zgadniecie, które najbardziej przypadło mi do gustu? ;) A może jakieś głosowanie? Które Wam się najbardziej podoba??? Jeśli kogoś zaraziłam miłością do Sunburstów to przepraszam, co złego to nie ja! :P

Na koniec jeszcze kilka inspiracji jak takie cudeńka mogą prezentować się w gotowych wnętrzach. A i jeszcze zajrzyjcie na stronę overstock.com, bo tam jest multum jeszcze innych luster, może coś innego jeszcze wpadnie wam w oko?!

0ec0812e11ba216540bca23f99c91bce 6d5aaa0e0568f42c23244c32cd6eaf0b 158ce28f7e23e7ac555d3c4fd90839e6 427caf04a97e06466b45962a83c9006f 06746dfc63a4fb18824300edc50bec82 b02c575c483b810cbe60db938832ce02 c6158d66baad8527b45fc9dbace6fee8 eb5a2145c16a279521f26912c33c1f18

Mooj Concept

Źródła zdjęć: Pinterest


ABOUT THE AUTHOR

Basia

Część, jestem Basia, samozwańcza projektantka wnętrz z ogromną pasją i nieskromną wiedzą teoretyczną. Projektowanie dla ludzi nie jest moim priorytetem. Zależy mi na tym, żeby Mooj Concept inspirował, uczył i zachęcał do samodzielnego kreowania własnych czterech kątów. Zapraszam do mooj'ego concept'u na design.